Ürünlerimiz   >  Sofralık Üzüm    
 

Trakya İlkeren

Alponse x perlette melezidir. Çok erkenci sofralık çeşittir. Taneleri orta irilikte olup yaklaşık 4-5 gr gelir. Mavi-siyah renkli olup yuvarlak şekilli tane yapısına sahiptir. 4-5 çekirdeklidir. Yarı uzun ve kısa budanır. Erken olgunlaşmasına rağmen omca üzerinde bozulmadan kalabilir. salkımları 600-650 gr kadar gelebilir. Erkenci yetiştiricilik yapılacak bölgelere önerilir.

Yalova İncisi

Hönüsü x siyah germe melezidir. Oldukça erkenci sofralık çeşitlerdendir. Tane yapısı oval-orta kalın kabuklu,beyaz renkli, orta irilikte (6-7 gr, tane eti az sulu, 2-3 çekirdeklidir) salkımları orta büyüklükte (250-300 gr) konik ve orta sıkıdır. Salkım sapı sert ve kısadır. Kabuk iyi renk yapar. Temmuz başında hasat edilir. Örtü altında ise bu süre haziran başına kadar çekilebilir. Orta ve uzun budaması gereken bir çeşittir. Fazla yüklü salkımlarda salkımlarda seyreltme yapılmalıdır.

Alphonse Lavallee

Koyu mor ,siyah puslu,iri taneli ve orta mevsimde olgunlaşan bir mevsimdir. Denizli yöresinde eylül ortasında hasat edilir. Oldukça verimli olup çok salkım yapar. Kaliteli üzüm için özelikle sulanmayan bağlarda salkım seyreltmesi yapmak gerekir. Aksi halde ufak ve boncuklanmış salkımlar görülebilir. Asma üzerinde ve soğuk depoda (3 ay ) muhafazaya uygundur. Siyah iri tanesi ile yüksek fiyattan alıcı bulur.

Razaki

Çok yaygın sofralık çeşitlerimizdendir. 20 den fazla tip ve sinonimi vardır. Uzun oval şekilli ve çok iri taneli (6-7 gr) beyaz 1-3 çekirdekli ,az sulu-tatlı,kabuk kalın veya orta kalındır. Denizli yöresinde eylül sonunda hasat edilir. Orta budamaya (4-5 göz) uygundur.

Sultani çekirdeksiz

Ege bölgesi bağlarının yarısını oluşturur. Etli, az asitli, çekirdeksiz beyaz üzümdür. Kurutmalık ve sofralıkta farklı şekillerde üretim tekniği uygulanır. Taze uzun ,eliptikbeyaz küçük (1-2 gr) kabuk ince ve tatlı aromolıdır. GA 3 uygulandığında 5-7 gr a kadar tane yapmaktadır. Salkım uzun silindirik sık ve iridir. Hasatı temmuz sonunda bağlar rakım yüksekliğine göre eylül sonuna kadar devam eder.

Red Globe

Uyanma , çiçeklenme ve olgunlaşma dönemi:geççi bir çeşittir. Salkımlar büyük konik kanatlı orta sıkı olup, taneler büyük 9-10 gr kırmızımsı küre şeklindedir. genel özellikleri asmaları kuvvetli ve verimli kırmızı sofralık bir üzüm çeşittir.. Şeker oranı %14 ph 3,4 ve toplam asitlik 5,5 gr/lt olan özellikleri ile orta kaliteye sahiptir. Uzun süre depolamaya elverişlidir.


 
 
Okunma Sayısı :   3743 |      Güncellenme Tarihi    29 Eylül 2012 12:34:27 |           Geri Dön
 
 
YONET MAIL
                WeB SayaÇ          


 

Ekiz Fidancılık, Denizli ve Aydın’da Ceviz fidanı üretiminde özellikle Chandler ceviz Fidanında Lider kuruluştur. Ekiz Fidancılık meyve fidanı  ihracatı yapan kuruşlar arasında yer alır. Denizli ili ve Ege Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye ye fidan satışı ve sektörel danışmanlık hizmeti veren Ekiz fidancılık, Ceviz, Elma, Armut, Ayva, Kayısı, Şeftali, Nektarın, Kiraz, Vişne, Badem, , Trabzon Hurması, Dut, Nar,Zeytin,İncir,Aşılı Bağ Fidanı Ve Amerikan Asma Fidanı olup toplam 172 çeşidin Yetiştiriciliği gibi bir çok konuda profesyonel kadrosuyla faaliyet göstermektedir.  


Ekiz Fidancılık   Tarım Ürünleri- Tarımsal Girdiler- Fidan Üretimi ve Satışı
İncilipınar Mah.
İncilipınar Cd. No: 05 (Tarım İl Müdürlüğü Karşısı) Denizli
Tel:0.258.212 00 87 Fax:213 37 39   
Okan Gündemir : + 90 543 4767715    Kamil Okyaz : + 90 533 3462953                  info@ekizfidancilik.com